Karma dla szynszyli Angora

14,81 zł
Karma dla szynszyli "Angora" wyprodukowana w Belgii. Polecana przez wielu szanowanych zagranicznych hodowców, m.in. Niemiec, Belgii, Holandii i Czech.
  
Karma w postaci peletu, bogata w lucernę, nie ulega kruszeniu podczas jej spożywania. Zielona i pachnąca. Stosować 1 łyżkę stołową dziennie na zwierzę. Karma nie stanowi podstawy diety, a jedynie jej uzupełnienie.
waga
Ilość
W magazynie

Skład analityczny: 

Białko - 17,4%

Tłuszcz - 3,0%

Włókno surowe - 18,0%

Popiół surowy - 8,0%

Wapń - 1.7%

Fosfor - 0,7%

Sód - 0.3%

Skład jakościowy:

Otręby pszenne - 25%

Poekstrakcyjna śruta słonecznikowa - 21%

Lucerna - 20%

Soja (GMO) - 6.7%

Mąka pszenna - 6.3%

Pulpa buraczana - 5%

Melasa buraczana - 5%

Makuch lniany - 5%

Premix - 2.8%

Otręby - produkty powstałe z przemiału zbóż. W skład otręb wchodzi głównie zewnętrzna warstwa ziarna. Zwierają dużą ilość błonnika, witamin i makro- oraz mikroelementów.

Śruta poekstrakcyjna - produkt powstający w procesie ekstrakcji (wydobywania) oleju z nasion roślin oleistych, cenny składnik pasz o dużej zawartości białka i popiołu (fosforu i wapnia). Jest doskonałym źródłem włókna - niezwykle istotnego w diecie szynszyli.

Lucerna - roślina bogata w białko i aminokwasów egzogennych. Jej ilość w diecie nie powinna przekraczać 20%. 

Soja (GMO) - genetycznie modyfikowana soja (soja transgeniczna) jest rośliną również bogatą w białko. Najpowszechniejszą uprawianą odmianą soi GMO jest soja odporna na działanie herbicydu zawierającego glifosat. 

Mąka pszenna - źródło węglowodanów oraz witaminy B (głównie tiaminy) oraz makro-i mikroelementów. Jest składnikiem łączącym poszczególne składniki karmy.

Pulpa buraczana - źródło antyoksydantów, witamin, minerałów, enzymów i włókna. Warunkuje prawidłowa pracę układu pokarmowego. Powstaje podczas produkcji cukru z buraków cukrowych. Sama pulpa jest niskocukrowa, a więc stanowi naturalny i zdrowy produkt. Jest bogatym źródłem witamin z grupy B.

Makuch lniany - wytłoki lniane będące pozostałością po produkcji oleju lnianego. Stanowi bardzo wartościowa i bezpieczną paszę dla zwierząt. Stanowi w karmie źródło tłuszczu, korzystnie wpływa na okrywę włosową szynszyli. 

Premix - mieszanina dodatków paszowych (dodatki paszowe to witaminy, enzymy paszowe, probiotyki, dodatki aromatyczne i smakowe, barwniki, konserwanty, detoksykanty, kokcydiostatyki, przeciwutleniacze).